اخبار گرجستان

جشن ها و فستیوال های کشور گرجستان

جشن ها و فستیوال های کشور گرجستان

امروزه با برگذاری جشن ‌های بسیار جذاب و زیبا در کشور گرجستان گردشگران و توریست ‌های بسیار زیادی از سراسر جهان به این کشور با فرهنگ و تاریخی کهن سفر می ‌کنند. کشور گرجستان که دارای فرهنگی غنی و محیطی بسیار ایده ‌آل برای اقامت است توانسته در میان کشور ‌های دیگر در جهان به یکی از توریست خیز‌ ترین کشور ‌ها در جهان تبدیل شود.

این کشور با مردمانی بسیار میهمان نواز توانسته گردشگران و توریست‌ ها را شیفته خود کند. کشور گرجستان که درقسمت شرقی اروپا قرار دارد از موقعیت آب و هوایی بسیار ایده ‌آلی برای اقامت و مسافرت برخوردار است و توانسته به یکی از اولویت ‌های گردشگران برای مسافرت و اقامت تبدیل شود.

 

جشن اگریسوبا (Egrisoba):

جشن اگریسوبا یکی از محبوب‌ ترین و زیبا ‌ترین جشن ‌های کشور گرجستان است که هر ساله در فصل پاییر در سراسر کشور گرجستان برگذار می ‌شود. از ویژگی ‌های جشن اگریسوبا موسیقی محلی، به نمایش‌ گذاشتن میوه ‌های مختلف، نمایشگاه هنر ‌های دستی، اسب سواری و رقص‌ های محلی هستند. یکی از عناصر اصلی در این جشن نوشیدنی ‌ها و غذا ‌های گرجی است که از محبوبیت بسیار زیادی در میان مردمان گرجستان و همچنین توریست ‌ها و گردشگران برخوردار است.

 

جشنواره موسیقی گرجستان (Georgia Electronic Music Festival):

این جشنواره یکی از پر جنب و جوش‌ ترین جشن‌ های کشور گرجستان به شمار می ‌آید که در محلی نزدیل به دهکده آناکلیا (Anaklia) برگذار می‌ شود. این فستیوال معروف به جشنواره موسیقی الکترونیک است که با نام جم فستیوال (GEM Festival) نیز آن را می ‌شناسند. این فستیوال بسیار زیبا و محبوب برای اولین بار حدود 9 شبانه روز طول کشید که در آن هنرمندان گرجستانی و بین‌المللی از سراسر جهان همراه با حدود 11 هزار میهمان حضور داشتند. یکی از ویژگی‌ های این جشنواره تلفیق موسیقی‌ ها با سبک‌ های مختلف و تفریحاتی متنوع است که به صورت رایگان می‌ توان از آنها بهرمند شد.

 

جشنواره پنیر قفقاز:

جشنواره پنیر قفقاز یکی از جالب ‌ترین و عجیب ‌ترین جشن‌ هایی است که در سراسر جهان برگذار می شود. این جشنواره یکی از پرطرفدار‌ ترین جشنواره ‌ها است که در تمامی فصول در کشور‌ های مختلف با نام کشور گرجستان برگذار می‌شود. جشنواره پنیر قفقاز هر ساله در راستای حمایت از انجمن پنیر سازان گرجستان برگزار می ‌شود که در این جشن بیش از 50 نوع پنیر از سراسر گرجستان برای مردم به نمایش گذاشته می‌شود. مردم می ‌توانند پنیر‌ها را تست کنند و آنها را خریداری کنند. این جشنواره در کشور گرجستان هرساله در دوم مرداد ماه مصادف با 24 ماه جولای برگزار می‌ شود. جالب است بدانید که تمامی پنیر ‌های ارائه شده مخصوصا پنیر ‌های خام مورد تایید یونسکو هستند.


 643,  01 آبان 1397 , گرجستان

موسسه مشاوران کسری نماینده انحصاری شرکت پی ال دی گرجستان ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، اقامت، مشاوره سرمایه گذاری در کشور گرجستان، خرید ملک تجاری و مسکونی