اخبار گرجستان

دیدار بولتون با نخست وزیر گرجستان

دیدار بولتون با نخست وزیر گرجستان

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با نخست وزیر گرجستان، این کشور را نمونه ای موفق از کشور دمکراتیک و قدرتمند در منطقه توصیف کرد! جان بولتون روز دوشنبه با انتشار تصویر دیدار خود با «ماموکا بختادز» در صفحه توئیتری خود نوشت: امروز با نخست وزیر گرجستان دیدار کردم تا همبستگی ایالات متحده با این کشور را نشان دهم.

وی افزود: گرجستان نمونه ای از یک کشور دمکراتیک و قدرتمند در منطقه است.

به دنبال آنکه یورگی کویریکاشویلی نخست وزیر پیشین گرجستان در 23 خرداد از سمت خود استعفا کرد، ماماکو بختادز عهده دار این مسئولیت شد.

کناره گیری کویریکاشویلی پس از تظاهرات‌های گسترده ای علیه دولت وی روی داد به گونه ای که وی در نطقی تلویزیونی به اختلافات اساسی با بیدزینا ایوانیشویلی رئیس حزب حاکم (حزب رویای گرجی) و نخست وزیر پیش از خود به عنوان یکی از دلایل استعفایش اشاره کرد.

اول ژوئن (11 خرداد) هزاران نفر از مردم گرجستان به خیابان‌های تفلیس آمدند تا به نفوذ سیاسی در یک دادگاه قتل اعتراض کنند و خواستار استعفای کویریکاشویلی شدند.

بختادز توانست در 20 ژوئن (31 خرداد) امسال از پارلمان این کشور رای اعتماد گرفته و دولت را در اختیار بگیرد. او از نوامبر 2017 وزیر اقتصاد گرجستان بوده است.


 518,  04 مهر 1397 , گرجستان

موسسه مشاوران کسری نماینده انحصاری شرکت پی ال دی گرجستان ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، اقامت، مشاوره سرمایه گذاری در کشور گرجستان، خرید ملک تجاری و مسکونی