اخبار گرجستان

دیپورت غیرمعمول اتباع ایرانی در مرزهای گرجستان

دیپورت غیرمعمول اتباع ایرانی در مرزهای گرجستان

به نقل از سایت سفارت ایران در گرجستان، به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می رساند، در پی دریافت خبرهای مکرر در خصوص دیپورت غیرمعمول اتباع ایرانی در مرزهای مختلف گرجستان، این نمایندگی بر اساس وظایف ذاتی خود در صیانت از حرمت اتباع کشورمان و سرمایه های مادی و معنوی هموطنان عزیز اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار داده است و از مسیرهای دیپلماتیک موضوعات را پیگیری می نماید.

همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حقوق حاکمیتی دولت پذیرنده پیشتر نیز طی مکاتبات و در مذاکرات متعدد مکرراً، شفاف زایی قوانین و مقررات و پاسخگویی روشن به افراد ذینفع و خسارت دیده را خواستار شده بود.

در روزهای اخیر نیز نمایندگی با در نظر داشتن و رصد کلیه تحولات داخلی کشور گرجستان و رعایت مصالح و منافع کلیه هموطنان عزیز با حساسیت فراوان در تماس نزدیک و رایزنی با دستگاههای متولی در داخل کشور و طرفهای گرجی تلاش مضاعف خود مبنی بر حفظ منافع مشروع اتباع کشورمان را به کار گرفته است.

امید است با تعامل و همکاری سازنده میان دو طرف و رفع نگرانی هموطنان عزیز، بهره مندی از ظرفیتهای فرهنگی و اقتصادی دو ملت بیش از پیش تامین کننده منافع متقابل طرفین باشد.

 

بهرام قاسمی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات اخیر ایرانیان در گرجستان ضمن ابراز گلایه از دولت گرجستان در خصوص مشکلات اخیر ایرانیان در مبادی ورودی آن کشور اظهار داشت:

نگاه ما دفاع از حق و حقوق ایرانیان است و در این چارچوب وظایف مشخصی داریم. در مورد گرجستان مشکلاتی برای گروهی از ایرانی ها برای ورود به این کشور ایجاد شد که رسانه ها هم حساسیت و پیگیری خوبی داشتند. اتفاقاتی در مرزهای زمینی و هوایی افتاده است. حدود 200 نفر دیپورت شده اند که عمدتا مشکلات ناشی از نقص مدرک داشته اند و آیا به دلیل اقدامات برخی آژانس های غیرمعتبر مشکلاتی برای آنها ایجاد شده است. ایرانی ها باید توجه داشته باشند که برای ورود به گرجستان با مدارک کامل اقدام کنند. البته برخی از این افراد مشکل مدرکی نداشته اند و براساس اعلام برخی منابع گرجی، با مشکل حمل مواد مخدر روبرو بوده اند. البته تعدادی هم هیچ مشکل مدرکی و غیر آن نداشته اند ولی بازگردانده شده اند که مسئله آنها از طرف مقامات گرجستان در حال پیگیری است. در این خصوص گلایه مندیم و سفارت در حال پیگیری است که دلیل این اقدام دولت گرجستان را جویا شود.


 393,  30 آذر 1397 , گرجستان

موسسه مشاوران کسری نماینده انحصاری شرکت پی ال دی گرجستان ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، اقامت، مشاوره سرمایه گذاری در کشور گرجستان، خرید ملک تجاری و مسکونی