اخبار گرجستان

عضویت گرجستان در ناتو نزدیک است

عضویت گرجستان در ناتو نزدیک است

مقامات تفلیس عضویت گرجستان در ناتو را نزدیک می دانند

نخست وزیر گرجستان ابراز امیدواری کرد که عضویت این کشور در پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) تا سال ۲۰۲۱ تحقق یافته و جامعه بین الملل بزودی در این خصوص به توافق برسد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، گئورگی کوریکاشویلی نخست وزیر گرجستان روز شنبه اعلام کرد، امیدوار است که عضویت این کشور در ناتو تا سال 2021 تحقق یافته باشد. تاکنون مقامات تفلیس تاریخ قابل انتظاری را برای پیوستن گرجستان به ناتو اعلام نکرده بودند.

به گفته کوریکاشویلی، طرف گرجی امیدوار است که جامعه بین الملل، از جمله پیمان آتلانتیک شمالی، قدرت سیاسی لازم را پیدا کند تا در خصوص این تصمیم بسیار مهم به توافق برسد.

نخست وزیر گرجستان یادآور شد که عضویت در ناتو با توجه به ضرورت تقویت امنیت این کشور، برای مقامات تفلیس اهمیت بسیار زیادی دارد. وی افزود: گرجستان هر روز برای عضویت در جامعه اروپایی و آتلانتیکی تلاش می کند و امیدوار است که هرچه سریعتر به این هدف خود دست یابد.

میخائیل جانیلیدزه وزیر امور خارجه گرجستان نیز به نوبه خویش روز گذشته اعلام کرد که این کشور به رایزنی های خود با شرکای غربی ادامه می دهد و در حال اجرای اصلاحات لازم برای عضویت در ناتو است.

وی گفت: هدف ما رسیدن هر چه سریعتر به سطح استانداردهای ناتو است و ما امیدواریم خط مشی اصلاحات و تلاش های جدی چندین ساله ما با حمایت بین المللی بیشتری مواجه و امکان همگرایی آتلانتیکی گرجستان را فراهم آورد.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته گفته بود که دولت ایالات متحده با جدیت روی مسئله پیوستن گرجستان به ناتو کار می کند.

روسیه بارها نسبت به تعمیق همکاری های گرجستان با ناتو، بخصوص آمریکا ابراز نگرانی کرده است. وزارت خارجه این کشور تاکید نموده که در این رابطه مسکو اتخاذ تدابیر لازم برای تقویت امنیت مرزهایش را حق خویش می داند.


 892,  24 خرداد 1397 , گرجستان

موسسه مشاوران کسری نماینده انحصاری شرکت پی ال دی گرجستان ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، اقامت، مشاوره سرمایه گذاری در کشور گرجستان، خرید ملک تجاری و مسکونی