اخبار گرجستان

هشدارهای خرید ملک در گرجستان

هشدارهای خرید ملک در گرجستان

در حال حاضر بیشتر ایرانیان به قصد خرید ملک در گرجستان به این کشور سفر می کنند. موسسه مشاوران کسری توصیه می کند مطالب فوق را به طور کامل مطالعه نمائید تا اطلاعات دقیقتری نسبت به موضوع خرید ملک در گرجستان بدست بیاورید و در خرید دچار مشکل نشوید زیرا در حال حاضر تعداد هموطنانی که به دلیل ناآگاهی در قوانین و عرف بازار اکثراً دچار مشکل خواهند شد کم نیستند.

 

شرایط خرید ملک در گرجستان چیست؟

در حال حاضر به عنوان یک ایرانی در گرجستان می توانید با در دست داشتن پاسپورت ایرانی معتبر و قانونی، در گرجستان ملک خریداری نمائید.

شرط اصلی خرید ملک یا خرید خانه در گرجستان این است که حداقل مبلغ خرید شما اگر ۳۵ هزار دلار آمریکا باشد، بنا به درخواست، به شما اقامت گرجستان را اعطا می نمایند.

اقامت در گرجستان از طریق خرید ملک توسط بسیاری از کارگزاری های معتبر همانند موسسه مشاورن کسری انجام خواهد شد.

 

خرید خانه در گرجستان و هشدارهای مهم مربوط به آن:

در گرجستان هزینه های مربوط به خرید ملک شامل موارد زیر است:

  • انتقال سند : پس از خرید ملک برای انتقال سند باید هزینه پرداخت شود اما برخی کارگزاری ها، هزینه انتقال سند را برای متقاضی پرداخت می نمایند.
  • کارشناسی ملک : ملکی که خریداری می شود نیاز به کارشناسی و یا به قولی ارزش گذاری دارد. هزینه مربوط به کارشناسی نیز یک هزینه دولتی است که برخی کارگزاران این هزینه را برای شما پرداخت می نمایند.
  • درخواست کارت اقامت گرجستان : در صورتی که علاقمند به اخذ اقامت گرجستان باشید، این درخواست نیز هزینه دارد.
  • در گرجستان، کمیسیون خرید ملک عرفاً بر عهده ی فروشنده می باشد و خریدار هیچگونه هزینه ای را بابت خرید ملک نباید پرداخت نماید. همچنین بعنوان خریدار در جریان باشید که کمیسیون معمولاً  ۳ درصد از کل خرید می باشد.

 

سودجوئی در خرید ملک در گرجستان:

بسیاری از سودجویان که تنها به فکر سود شخصی هستند از طرق مختلف شما را متضرر کرده و خود سود می کنند بطوری که زمانی که درخواست خرید ملکی دارید، کارگزاران سوء استفاده گر بروی متراژ ملک شما هزینه می کشند بطوری که اگر قصد خرید ملکی را با متراژ ۹۰ متر داشته باشید و قیمت هر متر ۶۰۰ دلار باشد، هر متر را با هماهنگی فروشنده یا سازنده به شما ۷۵۰ دلار معرفی می نمایند.

 

به کدام خریداران ملک در گرجستان اطمینان کنیم:

هموطن گرامی، از فروشندگان املاک مدعی فاصله بگیرید، شرکت هائی که کلماتی نظیر هلدینگ یا بزرگترین مرکز املاک در معرفی شرکت خود به کار می برند تنها قصد سوء استفاده از چنین کلماتی را دارند. کارگزارانی که به سود ۳ درصد قانع هستند می توانند مطمئن باشند. مواردی که بیان شد، مثال های عینی هستند که برای بسیاری از متقاضیان اتفاق افتاده است.

 

به صرفه ترین نوع ملک برای خرید از نظر هزینه در گرجستان:

به صرفه ترین نوع ملک برای خرید در گرجستان، ملکی می باشد که بصورت سفید خریداری می شود . چرا که زمانی که شما ملکی را بصورت سفید یا White frame خریداری می نمائید هزینه های گزاف مربوط به سبز کردن خانه منجمله نصب پارکت، کاغذ دیواری و کابینت و غیره را پرداخت نمی نمائید. اهمیت خرید ملک بصورت سفید این است که املاک سفید را مستقیماً از سازنده خریداری می نمائید و صاحب خانه ای وجود ندارد که بخواهد سود مربوط به گرین و مبله کردن خانه را از شما بگیرد.


 324,  30 آذر 1397 , گرجستان

موسسه مشاوران کسری نماینده انحصاری شرکت پی ال دی گرجستان ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، اقامت، مشاوره سرمایه گذاری در کشور گرجستان، خرید ملک تجاری و مسکونی