رتبه بندی شرکت های انفورماتیک

رتبه بندی شرکت های انفورماتیک

رتبه بندی شرکت های انفورماتیک:

شركت های انفورماتیک شركت‌ هایی هستند كه در حوزه فعاليت رايانه‌ ای، مخابراتی، الكترونيكی و اتوماسيون صنعتی مشغول به كار هستند. اين شركت‌ ها بايد دارای مدير عامل تمام وقت با مدرک تحصيلی ليسانس و دارای حداقل دو نفر كارشناس با مدرک تحصيلی ليسانس در رشته‌های كامپيوتر، نرم‌افزار، سخت‌افزار، الكترونيک، كنترل و مخابرات يا ساير رشته‌های مهندسی، علوم پايه و رشته‌های پزشکی تمام وقت باشند.

 

نحوه رتبه بندی شرکت های انفورماتیک:

عامل رضایت مشتری یکی از موارد مورد نیاز رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیک است که دبیرخانه شورا باید شیوه های تبدیل رضایت مشتری به ملاک های کمی را تعیین کند. تعیین شیوه تبدیل رضایت مشتری به ملاک های کمی از اولویت های فعلی شورا است، زیرا به محض اینکه شرکتی رتبه یک را می گیرد به عامل رضایت مشتری بی توجه می شود.

شرکت های تازه تاسیس انفورماتیک می توانند درخواست ارزیابی برای حداکثر دو رشته فهرست تفصیلی فعالیت را ارائه کنند.

آیین نامه جدید رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیک مصوب سال 83 است. از دیگر مشخصات این آیین نامه آن است که رتبه بندی شامل هفت رتبه می شود: رتبه هفت مربوط به شرکت هایی است که تاکنون اظهارنامه مالیاتی نداشتند و به اصطلاح نوپا هستند و رتبه های 1 تا 6 مربوط به شرکت هایی است که سابقه کار دارند.

در حال حاضر برای سهولت و تسریع کار و جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضروری به ویژه برای شرکت های مستقر در استان ها، برنامه ای مبتنی بر وب تهیه شده است تا شرکت ها از راه دور و سراسر کشور بتوانند اطلاعات مربوط به خود را وارد و مدارک را تکمیل کنند. در این روش کلیه عملیات اعم از ثبت اطلاعات، رتبه بندی و احراز صلاحیت تحت وب انجام می شود و گواهی رتبه بندی پس از صدور برای شرکت متقاضی از طریق پست ارسال می شود.

هشدار