چرا شرکت ثبت کنیم؟

چرا شرکت ثبت کنیم؟

اگر صاحب کسب و کاری هستید ولی هنوز شرکت ندارید، بر خلاف باور عمومی از ثبت شرکت هراس و نگرانی نداشته باشید، برعکس داشتن یک شرکت می تواند خیلی به شما کمک کند.

شما با داشتن شرکت:

1) شخصیت حقوقی خواهید داشت و می توانید در مناقصات و مزایدات پروژه هایی با مبالغ بسیار بالاتر شرکت کنید.

2) می توانید از بانک ها خیلی بیشتر وام بگیرید. مطابق اعلام بانک مرکزی در سال 95 حدود 80 درصد تسهیلات بانکی به شرکت ها داده شده است!

3) مالیات شما از طریق اداره مالیات بر درآمد شرکت ها شفاف تر و حساب شده تر از اداره مالیات بر درآمد مشاغل و اصناف خواهد بود!

4) در صورت ورشکستگی احتمالی، از آنجا که شرکت شخصیت مستقلی از صاحبان آن دارد صرفا اموال به نام شرکت توقیف شده و بر خلاف حالت کسب و کار شخصی، هیچ کس نمی توانند اموال شخصی شما را توقیف و یا شما را خدای نکرده بازداشت کند!

5) نقل و انتقال سهام و یا خروج شریک از شرکت فقط با ثبت صورتجلسه تغییرات و طبق ضوابط خاصی و معمولا با موافقت سایر شرکا صورت می پذیرد. بر خلاف کسب و کار شخصی و سنتی که شریک تجاری شما هر وقت که اراده نماید بدون موافقت شما میتواند شراکت خود را بر هم زده یا سهم خود را به هر کس بخواهد انتقال دهد!

6) اگر در مناطق آزاد اقتصادی مانند قشم، کیش، آبادان، ارس، سلفچگان و ... شرکت ثبت کنید معافیت مالیاتی 10 ساله خواهید داشت!

7) اگر شرکت دانش بنیان داشته باشید و موفق به ارائه محصولی دانش بنیان در حوزه فناوری های نو بشوید از مالیات معاف بوده و از انواع تسهیلات و حمایت های دولت برخوردار خواهید شد!

8) در حالت کسب و کار شخصی بدون داشتن شرکت شما تاجر و از نظر مالی توانمند محسوب شده و از بسیاری مزایای قانونی مانند اعسار (عدم پرداخت هزینه های دادرسی و یا پرداخت مهریه و بدهی های دیگر به صورت قسط بندی شده) محروم خواهید شد. حال آن که اعضا و سهامداران شرکت می توانند از این شرایط استفاده کنند زیرا از نظر قانونی به تنهایی تاجر محسوب نمی شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت و اطلاع از انواع شرکت هایی که می توانید ثبت نمایید با موسسه مشاوران کسری تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط